29.05.2021
- Archiwum
Inkubacja przedsiębiorstw związanych z sektorem elektromobilności

Od 12 kwietnia 2021 r. rozpoczęliśmy realizację usług doradczych w ramach projektu WRPO 2014-2020 „Inkubacja przedsiębiorstw związanych z sektorem elektromobilności i ICT” blokiem specjalistycznym electromobility z zakresu:
- zapoznanie się z zapowiedziami nowościami na rynku electromobility,
- prawne aspekty rynku electromobility,
- prawne aspekty funkcjonowania rynku infrastruktury ładowania,
- wytyczne do opinii Rzeczoznawcy ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych,
- aspekty geodezyjne (wizja lokalna w miejscu istniejącej stacji i warsztaty z przygotowania dokumentacji odbiorowej).
Inkubowane w projekcie podmioty sektora MŚP z regionu Wielkopolska zostały podzielone na 2 grupy i do 30 kwietnia br. ukończyły ten zakres tematyczny teoretycznych uslug specjalistycznych.

Maj z kolei rozpoczął się pierwszymi zajęciami w ramach usług okołobiznesowych ze skutecznej sprzedaży B2B w praktyce – techniki sprzedaży i obsługa klienta w pracy handlowca obejmującymi:
- wyznaczanie priorytetów w sprzedaży
- proces sprzedaży
- prospecting w pracy handlowca
- planowanie wizyty u klienta
- próba zrozumienia sytuacji klienta
- sekwencja PCK
- cementowanie ustaleń z wizyty u klienta
- techniki obrony ceny
- techniki osłabiania oferenta
a następnie w ramach teoretycznych usług okołobiznesowych inkubowani wzięli udział w zajęciach z Pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania w zakresie:
- dostępnych źródeł finansowania
- strategii rozwoju firmy, jak ją budować – cele krótko i długoterminowe
- cyklu budowy i zwrotu inwestycji
- analizy zasobów własnych
Kolejne zajęcia w ramach tego tematu odbędą się w czerwcu br.

W kwietniu i maju 2021 w ramach funkcji opiekuna klienta zostały przygotowane wstępne procedury oraz audyt dokumentów przedsiębiorców.
Maj to także początek praktycznych specjalistycznych usług doradczych w ramach, których inkubowani:
- zapoznali się z rynkiem samochodów elektrycznych podczas których zaprezentowano typy gniazd w różnych typach samochodów elektrycznych
- uczestniczyli w wizycie roboczej w fabryce stacji ładowania samochodów elektrycznych i praktyczne poznanie procesu budowy stacji
- zapoznali się z różnicami między różnymi modelami samochodów elektrycznych i hybrydowych PHEV
- poznali charakterystykę jazdy pojazdem electromobility z jego testowaniem w ramach zajęć praktycznych na torze jazdy z prezentacją samochodów elektrycznych, wypracowując najbardziej optymalną taktyki jazdy (tzw. ecodriving) i sposób użytkowania samochodu z napędem elektrycznym w zakresie poboru energii
- wzięli udział w warsztatach prezentujących różne typy stacji ładowania w ramach zajęć praktycznych wyjazdowych podczas, których przekazano im specjalistyczną wiedzę dotyczącą różnic w poszczególnych modelach aut biorąc pod uwagę budowę ich systemu zasilania i poboru energii, a także metody ładowania uwzględniające różnego rodzaju gniazda ładowania.
